Programowanie maszyn sterowanych numerycznie CNC, podstawy programowania parametrycznego dla sterowników FANUC i Sinumerik, porady, wskazówki, przydatne wzory i tabele, podstawy obsługi aplikacji CAD/CAM oraz symulatorów CNC.

G02, G03 - interpolacja kołowa

G02, G03 – interpolacja kołowa

Wykonywanie łuków za pomocą interpolacji kołowej G02/G03, jest jedną z podstawowych czynności programistycznych dla obrabiarek CNC. Kluczem do prawidłowego zaprogramowania takiej obróbki jest znajomość kilku elementów :
Tabela otworów pod gwint

Tabela otworów pod gwint

Otwory pod gwinty – tabela doboru wierteł pod gwinty
Alfabet CNC

Alfabet CNC

Znajomość alfabetu CNC, czyli gkodu (g code) , jest czymś, bez czego nie można myśleć o profesjonalnym programowaniu maszyn CNC. Oczywiście bycie dobrym programistą to również posiadanie wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, czy matematyki, ale gkod jest swego rodzaju ‚spoiwem’, które łączy wszystkie te elementy w jedną, funkcjonalną całość – program....


W dziale Download są już dostępne do pobrania pierwsze symulatory CNC, wraz z dokumentacją (niestety tylko w języku angielskim), oraz kilka ‚manuali’ (tym razem po polsku) przydatnych operatorom i programistom Sinumerika i Fanuca. Wkrótce kolejna partia symulatorów, oraz masa nowych ‚pdf’-ów. Zaprawszam.

Poprzedni wpisAlfabet CNC Nastepny wpisProgramowanie parametryczne #1 (Sinumerik)

Skomentuj

Musisz by zalogowany by moc komentowa..